Szczepienie przeciwko grypie w 9. tygodniu ciąży

Witam, mam na imię Magdalena, mieszkam w Londynie, obecnie jestem w 9 tygodniu ciàży I lekarz zalecił mi szczepienie przeciwk grypie, czy jest to bezpieczne I czy powinnam się zaszczepić? Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam.
Szanowna Pani, szczepionka przeciw grypie nie jest uważana za szkodliwą dla płodu. Jednakże proszę zachować ostrożność w pierwszym trymestrze. Sama powinna Pani ocenić ryzyko dla siebie i dziecka - jeśli na co dzień ma Pani kontakt w wieloma ludźmi, warto rozważyć zaszczepienie. Pozdrawiam.