Szczepienie przeciw grypie w ciąży

Jestem w 15. tygodniu ciąży. Czy w związku z epidemią grypy we Wschodniej Europie powinnam się zaszczepić, mimo że wielu lekarzy w normalnej sytuacji epidemiologicznej odradza szczepienie, głównie ze względu na zawarte w szczepionkach związki rtęci, które mogą zaszkodzić dziecku?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani się zaszczepić. Szczepionka przeciw grypie nie jest (według obecnej wiedzy) szkodliwa dla płodu. Ostrożność należy zachować tylko w pierwszym trymestrze. Sama powinna Pani ocenić ryzyko dla siebie i dziecka - jeśli przebywa Pani na co dzień wśród wielu ludzi, jest Pani w jakikolwiek sposób narażona na zakażenie wirusem - warto to rozważyć.

Pozdrawiam serdecznie.