Badanie d-dimerów u 49-latki

Mam 49 lat Badanie D dimery wynik 491 ng/ml norma 500 czy to dobry wynik czy powinnam sie martwic tym wynikiem jest on dosc wysoki mimo wszystko..teraz biore Dexaven zastrzyki na bole kregoslupa czy ten lek moze zmieniac wynik...

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik jest ujemny (służy głownie do wykluczenia zakrzepicy żył głebokich/zatorowości), należy go jednak rozpatrywać razem z Pani objawami.
Pozdrawiam