Który wynik d-dimerów jest właściwy?

Dzień dobry. 16.08 przeszłam covid. Zrobiono mi D dimery i tak w jednym badaniu wyszły mi podwyzszone. Tzn: 220ng/ml norma była do 198 ng/ml. Powtórzyłam badanie na drugi dzień w innym laboratorium było w normie: tj 0.233 ugFEU/ml norma 0-0.5 (oznaczenie u ma być z lewej strony dłuższa kreska) proszę powiedzieć który wynik jest wiarygodny? Jak to interpretować.?

Stężenie D-dimerów powinno się oznaczać jedynie w określonych sytuacjach klinicznych w myśl zasady, że leczy się pacjenta, a nie wynik.

D-dimery mają wysoką wartość prognostyczną ujemną- wartość mieszcząca się w granicach referencyjnych pozwala z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zatorowość płucną. Jeżeli nie doświadcza Pani bólu w klatce piersiowej, krwioplucia, duszności, bólu i zasinienia kończyn oraz innych, należy zignorować wcześniejszy "dodatni" wynik.