Badanie poziomu d-dimerów w 25. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 25 tyg, ciąży bliźniaczej. Odebrałam wyniki i zaniepokoił mnie poziom d-dimerów(1398 ng/ml) przy prawidłowej morfologii i APTT 27,1 s. (norma 25,9 - 36,6 s.). Czy jest to powód do niepokoju? Dodam, że nie zaobserwowałam żylaków czy innych problemów z krążeniem. Dziękuję za odpowiedź.

Ponieważ jednak ciąża sprzyja zastojom krwi w naczyniach żylnych miednicy, co zwiększa ryzyko zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych, może Pani wykonać badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych, co ewentualnie wykluczy lub potwierdzi zakrzepicę.