Badanie ginekologiczne - czy stwierdza ciążę?

Witam serdecznie. Mam pytanie, a mianowicie chodzi o to czy lekarz ginekolog jest w stanie na podstawie zwykłego badania ginekologicznego stwierdzić ciążę? Byłam ostatnio u ginekologa, ponieważ przeszłam grzybicę pochwy, obecnie jest już wyleczona. Po badaniu, które stwierdziło grzybicę, pytałam wówczas ginekologa czy to kolidowało z okresem. Odpowiedział, że nie, bo nie ma to żadnego znaczenia i okres powinien być. Okres dostałam w tą sobotę tj. 2.04.2011r. Pierwsze dwa dni były obfite i obecnie jest już w miarę normalnie. Uważam, że gdybym była w ciąży, to okresu bym nie miała i myślę, że po badaniu ginekologicznym wtedy lekarz by mi powiedział. Tylko właśnie pytam - czy po takim badaniu może stwierdzić ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Odpowiedzi na Pani pytania są nastepujące.
Lekarskim badaniem ginekologicznym można stwierdzić ciążę. Oczywiście za pomocą badań poziomu gonadotropiny kosmówkowej we krwi, czy badania USG można ją stwierdzić z większym prawdopodobieństwem, ale jest to możliwe.
Jeśli chodzi o infekcje grzybicze, często zdarzają się one w początkowej fazie ciąży.
Natomiast krwawienie również może w początkowym okresie po zapłodnieniu wystąpić. Jest ono związane z implantacją jaja płodowego w macicy.
Pozdrawiam serdecznie!