Badanie ginekologiczne u 11-latki

witam moja 11-letnia córcia ma 1 wizytę u ginekologa w Prokocimie z powodu nadmiernej skóry na pochwie i jakie będą badania i czy będzie stres i czy będzie bolało

Witam,
badanie ginekologiczne ręczne u dziewic przeprowadza się przez odbyt.
Będzie też konieczne dokładne obejrzenie okolicy krocza i zaplanowanie zabiegu.
Lekarz zapewni ze swojej strony najbardziej komfortowe warunki dla dziecka jak to tylko możliwe, Pani będzie obecna przy badaniu.
Stres na pewno pozostanie i ciężko go wyeliminować, ale proszę postarac się uspokoić córkę.