Jak wygląda w takim przypadku badanie ginekologiczne?

Dzień dobry Mam pytanie dotyczące tego jak ginekolog sprawdza u dziewczyny, która jest dziewica czy doszło do infekcji intymnej, czy widać to od razu z zewnątrz czy potrzebna jest badanie dopochwowe, które w tym przypadku bedzie utrudnione.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badanie ginekologiczne u dziewic przeprowadza się zazwyczaj przez odbyt, aby nie uszkodzić błony dziewiczej. W przypadku podejrzenia infekcji intymnej pobiera się wymaz z pochwy, celem zbadania go i określenia stanu Pani zdrowia. W sytuacji, gdy pacjentka jest jeszcze dziewicą, w badaniu pomocny jest tzw. wziernik dziewiczy, który pozwala na delikatniejsze rozwarcie pochwy i uniknięcie przebicia błony.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-badanie-ginekologiczne-dziewicy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-badanie-przez-odbyt-w-moim-przypadku-byloby-mniej-czy-bardziej-bolesne-niz-tradycyjne-usg-przezpochwowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.