Jak wygląda usunięcie polipa szyjki macicy u dziewczyny, która nie współżyła?

witam, Jak wygląda usunięcie polipa szyjki macicy u dziewczyny która nie współżyła? Badanie ginekologiczne było robione malutkim wziernikiem natomiast usg przez odbyt. Czy zabieg w takim przypadku jest bolesny czy m oże dojść do uszkodzenia błony dziewiczej lub lekarz będzie musiał ją usunąć?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podczas zabiegu możliwe jest uszkodzenie błony dziewiczej (w zależności od jej anatomii może to oznaczać zarówno przerwanie, jak brak jakichkolwiek zmian). W przypadku przerwania istnieje możliwość odtworzenia błony dziewiczej.