Czy na badanie ginekologiczne przez odbyt trzeba się jakoś przygotować?
Dzień dobry, mam skierowanie na USG ginekologiczne przez odbyt. Czy powinnam się na nie jakoś specjalnie przygotować? Podobnie jak do kolonoskopii? Będę wdzięczna za odpowiedź.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
USG ginekologiczne przez odbyt nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedynym wymogiem jest zadbanie o higienę okolic intymnych oraz odbytu.
Jeśli zaś chodzi o badanie, jakim jest kolonoskopia, to tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Z uwagi na inny charakter badania, przygotowanie do kolonoskopii dotyczy także zmiany sposobu odżywiania oraz przyjęcia odpowiednich preparatów wspomagających oczyszczenie jelit. O szczegóły zawsze warto dopytać lekarza.
Inne pytania o USG ginekologiczne przez odbyt znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-badanie-ginekologiczne-przez-odbyt,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-badanie-ginekologiczne-przez-odbyt-boli,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dokladnosc-obrazu-usg-przez-odbyt-w-porownaniu-do-usg-przezpochwowego.