Badanie hormonów w 13. dniu cyklu

Witam. mam 43 lata lekarz kazał mi w 13 dniu cyklu zrobić badanie hormonów wyniki są następujące hormon luteinizujący 4,30 hormon folikulotropowy 9,49 prolaktyna 12,96 estradiol 87,76 w jednym jajniku widoczny duży pęcherzyk. badanie wytonano w 13 dniu cyklu pytanie brzmi- początek menopałzy? wszystko ok? a może ciąża? Basia

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie konieczne są dodatkowe informacje. Co do badań mogę jedynie powiedzieć o prawdopodobnych wynikach ponieważ nie podaje Pani norm, które w różnych laboratoriach są różne, ani też długości Pani cyklu miesięcznego. Dlatego jedynie przypuszczalnie mogę powiedzieć iż tylko estradiol jest obniżony. Proszę z powyższymi wynikami udać się do ginekologa.