Badanie komputerowe głowy a poziom hormonu odpowiadający pracy piersi

mam wykonac badanie komputerowe glowy bo mam wysoki poziom hormonu norma 23 ja mam 85 jest to hormon odpowiadajacy pracy piersi prosze mi powiedziec co ma wspolnego to badanie z piersiami? 23 ja mam 85

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani jaki hormon ma Pani na myśli, ale zapewne prolaktynę. Ponieważ jest ona produkowana w przysadce mózgowej, jeśli lekarz ma podejrzenia, że hiperprolaktynemia jest wynikiem patologii w obrębie przysadki, konieczne jest wykonanie badania CT.