Badanie MR kręgosłupa 30-latka

Badanie MR kręgosłupa L-S : NA poziomie L3/L4 grzbietowa centr.-lewoboczna przepuklina kr.międzykr. wystająca do kanału na 6,3 mm zwężająca zachyłek boczny lewy , spłycająca otwór miedzykr. z przyleganiem do korzenia L4 lewego , nie można wykl. ucisku Na poziomie L4/L5 grzbietowe szerokopodstawne uwypuklenie materiału kr.miedzykr. spłycające zachyłki i otwory międzykr. bez ucisku.W obwodowej części kr.międzykr . ogniskowy wysokiego sygnału mogące swiadczyć o uszkodzeniu pierścienia włók.. Na poziomie L5/S1 grzbietowa centralna przepuklina kr.miedzykr . wystająca do kanału 7.5mm przylegajaca do korzeni S1 na poziomie zachyłków , nie można wykluczyć ucisku

Witam,
wynik tego badania wskazuje na wielopoziomowe zmiany w lędźwiowo-krzyżowym odcinku kręgosłupa,które mogą dawać objawy bólowe,drętwienie w obrębie kr.,miednicy i kończyn dolnych w skrajnych przypadkach może dojść do niedowładów.Zważywszy na młody wiek należy niezwłocznie rozpocząć rehabilitację w celu budowy silnego gorsetu mięśniowego, który powinien zabezpieczyć przed pogłębianiem się zmian i zmniejszyć dolegliwości. Należy unikać dźwigania, długotrwałego siedzenia,schylania się(kucamy zamiast schylać się) i zaprzyjaźniamy się z rehabilitacją. Systematyczność ćwiczeń jest kluczem do sukcesu.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w działaniu.