Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego 53-latki
Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w sekwencjach FSE, STIR w obrazach T1, T2 zal, w płaszczyznach strzałkowych, poprzecznych i czołowych. Zniesienie lordozy lędźwiowej. Okręzne wypukliny tarcz mk L2-3,3-4 i L4-5 modelujące worek oponowy oraz słycające otwory mk. Uszkodzenie pierścienia włóknistego krązka L4-5. Uogólnione uwypuklenie tarczy L5-S1 splyca przednią rezerwę płynową oraz światło otworów mk. Przepukliny dotrzonowe w blaszkach granicznych kręgów. Nierównomierne stłuszczenie szpiku kręgów

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.