Badanie MR kręgosłupa piersiowego i ćwiczenia

Witam,badanie MR kręgosłupa piersiowego wykazało: Prawowypukła skolioza kręgosłupa piersiowego.Spłycenie fizjologicznej kifozy dolnego odcinka kręgosłupa piersiowego. Poza tym na poziomie Th8/Th9 centralno-lewoboczna przepuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy ,modelująca nieznacznie przednią powierzchnię rdzenia kręgowego na tym poziomie. Czy mając takie zmiany mogę podciągać się na drążku? Czy pływanie jest tutaj pomocne a jeśli tak to jakim stylem? Mam 30 lat.Dziękuję.Marcin

Lek. Tomasz Budlewski

co do podciagania sie to raczej nie. prosze koniecznie uda się do lekarza ortoepdy, po badaniu będzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępwoanie.