Badanie na obecność przeciwciał toksoplazmozy w ciąży
Witam. W 9tc miałam robione badanie na obecność przeciwciał toksoplazmozy. IgM - ujemne, IgG również ujemne. Obecnie jestem w 32 tc, powtórzyłam badania. IgM - ujemne, IgG wątpliwe. Czy wątpliwy wynik IgG może oznaczać, że w między czasie (pomiedzy 9tc, a 32tc) zaraziłam się toxoplazmozą? Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Nie jest to obecnie ważne, ponieważ wynik IgM jest ujemny a to oznacza brak cech świeżego zakażenia.