Badanie poziomu cukru w 24 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 24 tygodniu ciąży i Ostatnio wykonałam kolejne powtarzające badanie na cukier, wyniki miałam poniższe nad czczo miałam wynik 83, po wypiciu 75 g glukozy i pomiarze po godzinie miała wynik 126, natomiast po dwóch godzinach miała wynik 168. Za pierwszym razem miałam następujące wyniki nadczo 76, a po wypiciu glukozy po 2 godzinach 176. Czy oznacza to, że mam cukrzyce ciążową? Co mam dalej robic?

Ma Pani cukrzycę ciążową . Powtarzanie testu było zbyteczne. Proszę pilnie ! zgłosić się do diabetologa - w razie braku krótkich terminów proszę jeszcze w dniu jutrzejszym udać się do Pani internisty . Powinien zapewnić Pani glukometr , szkolenie z zakresu podstaw diet i zasad posługiwania się glukometrem . Warunkiem prawidłowego przebiegu ciąży jest podjęcie leczenia - na początku najpewniej tylko dietty
Pozdrawiam