Badanie poziomu hormonów tarczycy a spadek wagi

Witam, Mialam robione badania tarczycy. Tsh wyszlo 2.3 - mam 23 lata, trzy mc temu bylo 1.6. Mialam zlecone badania poniewaz od ok 9 miesiecy zle sie czuje. Schudlam 8kg, jestem wciaz zmeczona, mam wahania nastoju, nie potrafie sie skoncentrowac, jestem apatyczna, wciaz senna, szybko sie mecze, puls wynosi w przedziale 85-100 ostatnio nawet ponad 100 i mam uczucie guli w gardle mino leczenia przez laryngologa. obj tarczycy wyszla ok 5.3, czy to nie za malo? Wym platow 9x13x41 i 9x11x37mm.

Dzień dobry,

Jeśli Pani tarczyca została prawidłowo zmierzona, to faktycznie jej objętość jest za mała. Przyjmuje się, że prawidłowa tarczyca powinna mieć ok. > 8 ml objętości. Z uwagi na objawy sugerowałbym pani dodatkowo oznaczenie fT3 i fT4 oraz przeciwciał -anty TPO, aTG i TrAB. Warto również wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia z rozmazem, elektorlity i CRP oraz oznaczyć stężenie glukozy we krwi rano na czczo. Proszę udać się z wynikami do internisty lub endokrynologa, który w razie potrzeby zaleci dalszą diagnostykę i leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz