Badanie przeciwciał po ugryzieniu przez kleszcza

Miałam po kleszczu rumień i zażywałam antybiotyk przez 3 tyg. nikt nie kazał mi zrobić badań. Dwa lata temu zrobiłam badania IgM za pierwszym razem nieco podwyższone, za drugim ujemny, IgG miałam ujemny. Mam zapalenie stawów i jestem na to leczona, nie mam pewności czy to nie od Boreliozy. Zrobiłam badanie dziecku i wyszło mu IgG 9,8 RU/ml, IgM 23,5 RU/ml, miał kleszcza jakieś dwa lata temu, ale boję się ze to ja go zaraziłam gdy byłam w ciąży, czy to jest możliwe i co mam teraz z tym zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję powtorzyć badania u Pani i u dziecka metoda western blot i koniecznie udać się do lekarza reumatologa i pediatry, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.