Badanie RTG stawu biodrowego i silny ból

witam chodzę do poradni ortopedycznej i skierował mi na badanie rtg stawu biodrowego AP i osiowe lub porównawcze obu stawu biodrowych AP... a wynik mam taki że na końcu mam w zdaniu opisane "Nieznacznie wzmożeniem sklerotyzacji w stropie panewki" bardzo mi boli ale nie mam tu w rtg złamania a boli że ledwo co chodzę normalnie...i jest że taki opis może być w rezonansie magnetycznym?czy inaczej będzie wyglądało zdjęcie? proszę o poradę pozdrawiam Ewa...:)

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego. Może być kilka przyczyn sklerotyzacji panewki. Niewielkie zmiany w RTG mogą objawiać się silnymi dolegliwościami bólowymi. Pogłębienie diagnostyki jest niezbędne w celu wdrożenia ewentualnego leczenia przyczynowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z wynikami do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.