Badanie TK głowy - szerszy róg skroniowy

Znaczy to było powtorne badanie i kiedyś miałam wszystko okej. Znaczy maiałam przestrzeń płynową ok. 7mm, teraz mam wszystkie zapiski te same, tylko nowa, i wydaje mi się zła, brzmi: nieco szerszy róg skroniowy prawej komory bocznej. Jaka może być tego przyczyna i jakie skutki??? Czekam na wizytę, z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli nie było opisanych innych zmian, to samo poszerzenie łuku skroniowego w większości wypadków nie wymaga żadnej diagnostyki, ani nie daje żadnych objawów i nie wymaga leczenia.

Dobrze by było porównać obecne zdjęcie TK głowy z tym poprzednim (jeżeli jeszcze nie było to zrobione), czy rzeczywiście jest widoczna różnica i asymetria. Jeżeli poprzednio było podobnie, tym bardziej nie budzi to żadnego niepokoju.

Natomiast w przypadku, gdy jest to coś świeżego lub gdy pojawiły się w badaniu neurologicznym odchylenia (nie znam przyczyny wykonywanych badań), lekarz prawdopodobnie rozważy zasadność wykonania badanie rezonansu magnetycznego.

Serdecznie pozdrawiam!