Badanie TK zatok obocznych nosa techniką spiralną wielorzędową warstwą rekonstrukcyjną

Badanie TK zatok obocznych nosa techniką spiralną wielorzędową warstwą rekonstrukcyjną 1,5mm. Proszę o pomoc w diagnozie i leczeniu,czy konieczny jest zabieg itd... W zatoce czołowej obecna torbiel wielkości 15mm Niewielkie zgrubienie śluzówki w zatoce sitowej,klinowej i obu zatok szczękowych Oba kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne. Concha bullosa obustronnie. Niewielki otwór w ścianie przyśrodkowej lewej zatoki szczękowej. Korzenie zębowe wchodzą do obu zatok szczękowych. Tyle tego....

Concha bullosa to powietrzne małżowiny nosowego które mogą w większości wypełniać jamę nosową.

Najpierw leczenie zachowawcze a pozniej operacyjne jeśli zostało wyczerpane leczenie zachwoawcze.