Badanie USG jamy brzusznej i podejrzenia naczyniaka

Badanie usg jamy brzusznej wykazało prawdopodobnie naczyniaka,WYNIK brzmi: Trzustka normoechogeniczna, niepowiekszona.Przewód Wirsunga nieposzerzony.Pecherzyk żółciowych gladkoscienny o wym. 8cm/1.5cm,bez złogów.PZW nieposzerzony.Wątroba normoechogeniczna,niepowiekszona.Przewód ze zmianą ogniskowa hyperechogeniczna ok 33mm w płacie lewym mogąca odpowiadać naczyniakowi.W badaniu Dopplerowskim stwierdza się zwiększony przepływ tkankowy na obwodzie zmiany.Układ żyły wrotnej nieposzerzony

Aleksander Ropielewski

Naczyniaki to najczęstsze zmiany patologiczne w wątrobie. Jeżeli są nie duże (a ta jest nieduża) i nie dają objawów zazwyczaj nic się z nimi nie robi i co jakiś czas obserwuje.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski