Badanie USG jamy brzusznej i podejrzenia naczyniaka
Badanie usg jamy brzusznej wykazało prawdopodobnie naczyniaka,WYNIK brzmi: Trzustka normoechogeniczna, niepowiekszona.Przewód Wirsunga nieposzerzony.Pecherzyk żółciowych gladkoscienny o wym. 8cm/1.5cm,bez złogów.PZW nieposzerzony.Wątroba normoechogeniczna,niepowiekszona.Przewód ze zmianą ogniskowa hyperechogeniczna ok 33mm w płacie lewym mogąca odpowiadać naczyniakowi.W badaniu Dopplerowskim stwierdza się zwiększony przepływ tkankowy na obwodzie zmiany.Układ żyły wrotnej nieposzerzony

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Naczyniaki to najczęstsze zmiany patologiczne w wątrobie. Jeżeli są nie duże (a ta jest nieduża) i nie dają objawów zazwyczaj nic się z nimi nie robi i co jakiś czas obserwuje.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski