Badanie USG węzłów chłonnych i różne wyniki

Witam 6.12 miałam wykonane usg na starej aparaturze radiolog podał mi wymiary węzła chłonnego obojczykowego o szer.4mm po stronie prawej żuchwowego 13x7 dzisiaj wykonałam usg iw wymiary były inne węzłów obojczykowy 8mm(po stronie prawej) żuchwowy 18x11 dodatkowo pani radiolog zauważyła powiększony prawy płat tarczycy ostatnio nic takiego nie mówił radiolog P. doktor mówi że węzły raczej nie są nowotworowe i mam się skupić na tarczycy czy różnica w wielkości może być spowodowana aparaturą ?

Tak, niestety może mieć to związek z rodzajem aparatury jak i samym ultrasonografistą. Skoro radiolog powiedział, że węzły chłonne nie budzą niepokoju, a tylko traczyca wksazana byłaby w takim wypadku konsultacja u endokrynologa.