Badanie ze względu na podejrzenie przedwczesnego owłosienia

Zrobiłam córce badanie ze względu na podejrzenie przedwczesnego owłosienie (delikatne włoski łonowe, córka 6,5 roku).Oto opis: Wątroba niepowiększona, jednorodna, normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych, o wymiarze pachowej przedniej 110mm. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka prawidłowa. śledziona niepowiększona, jednorodna. Nerki w położeniu typowym, prawidłowej wielkości, bez złogów i cech zastoju. W rzucie nadnerczy zmian nie stwierdzam. Pęch

Szanowna Pani,

Proszę jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem. W Pani wpisie podana jest tylko część opisu usg brzucha. Córeczce koniecznie trzeba wykonać badania hormonalne z krwi. Powinna zostać również zbadana przez lekarza, który ustali, jakie badania są konieczne. Diagnozą może być przedwczesne dojrzewanie płciowe, ale powinna Pani skontaktować się z endokrynologiem i wówczas będzie można odpowiednio ukierunkować diagnostykę i w razie potrzeby rozpocząć leczenie. Proszę nie zwlekać z konsultacją.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz