Badaniu cukru, cholesterolu i żelaza

Witam Mam taki problem Zrobilam wyki i okazla sie ze cukier wynosi 111, cholesterol calkowity 221(ldl -116, hdl-91), powtorzylam poziom glukozy po 3 dniach 102,3 .zelazo 40, od ok 15 lat borykam sie z anemia.Pozostale wyniki w normie. Moze nie byloby nic strasznego w tym jednak chodzi o to,ze odzywiam sie bardzo zdrowo, mzona powiedziec ,ze stosuje diete antycukrzycowa, ,zero cukru, cwicze co 2 dzien, mam 172 cm wzrostu, waga 61 ( w czerwcu zczelam sie odchudzac i zrzucilam do listopada 8 km).

Dzień dobry,

wyniki glukozy i cholesterolu są zawyżone.

Przy żelazie nie napisała Pani jednostki - prawdopodobnie chodzi Pani o 40mg/dl - czy graniczącą dolną wartość normy.

Redukcja masy ciała powinna pozytywnie wpłynąć na poziom cholesterolu oraz glukozy. Natomiast bardzo ważne jest to w jaki sposób Pani schudła? Jeżeli odchudzanie było kontrolowane przez dietetyka - to nie powinno prowadzić do nieprawidłowych wyników badań krwi, jeżeli odchudzała się Pani sama -to wyniki mogą być następstwem stosowanej diety.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga