Bakteryjne zapalenie pochwy, zanik okresu, skąpe miesiączki, trądzik i wzrost prolaktyny

Dzień dobry, czy zapalenie bakteryjne pochwy, zanik okresu lub skąpe nieregularne krwawienie, trądzik i 14-krotny wzrost prolaktyny po teście z metoclopramidem mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Czy okres mógł zaniknąć z powodu stanu zapalnego w pochwie czy bardziej z powodu hiperprolaktynemii czynnościowej? (14-krotny wzrost prolaktyny po mtc (wyściowa: 4,98 po tabletce: 71,2) I czy trądzik też może być z w powodu tej hiperprolaktynemii czynnościowej? Przez trądzik mam depresję. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszystkie opisane dolegliwości, również trądzik, mogą być spowodowane hiperprolaktynemią. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.