Bardziej poziomo ustawiona kość krzyżowa

Witam nazywam sie Monika i mam 32lata właśnie odebrałam wynik RTG i jest tam napisane Lordoza lędzwiowa poglębiona.bardziej poziomo ustawiona kość krzyżowa,zmiany pzeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych dolnego odcinka kr.L-S Sklerotyzacja w kości biodrowych w okolicy stawów krzyżowobiodrowych jak w hiperostosis triangularis illi w lewym stawie krzyżowo biodrowym objaw próżniowy szpary stawowe o gładkich zarysach. Proszę o kilkuzdaniowe wyjaśnienie czy to coś niepokojacego i jak ew. sie leczy

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opis może wskazywać na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego. Konieczna jest wizyta u ortopedy, który pokieruje dalszym leczeniem. Leczenie w zależności od zaawansowania choroby, może polegać na odpowiedniej rehabilitacji lub może byc operacyjne.
Pozdrawiam.