Bardzo luźne stolce u 22-latki

Od jakiegoś czasu mam bardzo luźne stolce. Rano oddaje kał nawet 3 razy. Nie jest on rozwodniony, po prostu bardzo luźny. Nie zmieniałam diety, jem tak jak zawsze. Nie odczuwam żadnych zaparć ani bólów brzucha. Czasem rano zdarza się i tak muszę iść oddać kał po wypiciu kawy z mlekiem choć nic nie jadłam. Na razie nie mogę udać się do lekarza, ponieważ nie jestem ubezpieczona. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Dodam jeszcze, że palę papierosy, piję mało i stosuje tabelki antykoncepcyjne.

Witam Panią,

Jeżeli w ostatnim czasie nie zmieniła Pani swojej diety ani stylu życia to dziwne że stolec z niewiadomych przyczyn stał się bardzo luźny i korzysta Pani z toalety tak często. To że po wypiciu kawy z mlekiem na czczo powoduje chęć wypróżnienia akurat jest bardzo częstym przypadkiem i tym akurat bym się nie przejmowała. Nie mniej jednak gdyby Pani sytuacja trwała zbyt długo wybrałabym się jednak do lekarza.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk