Luźne stolce kilka razy w ciągu doby a kwestia diety

Witam,Oboje z mężem mamy luźne stolce kilka razy w ciągu doby, na ogól 2-3, ale bywa, że częściej, na ogół mocno żółte, bez krwi.Praktycznie mamy tak cały czas naszego małżeństwa (rok).Zastanawiam się, czy to wina diety.Jemy dużo nabiału (płatki owsiane na mleku, jogurty naturalne, maślanka), owoców (głównie jabłka, banany, pomarańcze, kiwi), jajek, z warzyw głównie pomidory, cebulę i czosnek.Pijemy kawę zbożową z mlekiem, herbatę zieloną, dodatkowo ja rooibos i dużo wody nisko zmineralizowanej.

Witam serdecznie,

Luźne stolce nawet ponad 3razy dziennie to już dość niepokojące. Bez badań nie jestem w stanie określić przyczyny. Być może cierpią Państwo na zespół jelita drażliwego. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Państwa na odpowiednie badania.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Opisane przez Panią objawy są niepokojące. Zachęcam do konsultacji lekarskiej w celu ustalenia przyczyny problemu. Możliwe też, że luźne stolce pojawiają się w wyniku diety zawierającej zbyt dużo błonnika. Jednak, aby to ocenić musiałabym szczegółowo prześledzić Państwa jadłospis.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska