Zespół jelita drażliwego i luźne stolce

Witam. Choruję na zespół jelita nadwrażliwego. Objawia mi się to głównie luźnymi stolcami i od czasu do czasu śluzem. Mam jednak pytanie. Jestem osobą,która bardzo dużo pije ( głównie soki typu tymbark) Czy ilość spożywanych płynów może wpłynąć na jakoś stolca? Zdarzy się że wypiję 2 litry tymbarka plus dodatkowo herbaty podczas normalnych posiłków.

Moim zdaniem może Pan wcale nie mieć zespołu jelita drazliwego. Taka ilość soku może sama w sobie spowodować biegunkę. Jeśli jednak cierpi Pan na ten zespół postać z buegunkami, to soki są przeciwskazane w takiej ilości.