Bardzo niskie ciśnienie u 38-latki a możliwość wykonania dodatkowych badań

Mam 38lat i od dwoch lat bardzo niskie cisnienie czesto 55/40,60/45......Mialam robione USG na serce i EKG.Pani doktor powiedziala ze wszystko ok.Nie mam omdlen,ale czesto siedzac w pracy czuje ze zaraz zasne,dosc szybko sie mecze.Staram sie cwiczyc prawie codziennie,ale to pomaga na godzine.Nie moge uzywac np.rowerka wytrzymuje niecale 5min.Czy to normalne?Czy powinnam wykonac jakies dodatkowe badania?

Należy pić więcej wody i stosować dużo soli. To na początek. Aby sprawdzić czy to nie jest uszkodzenie autonomicznego układu nerwowego można zrobić domowy odpowiednik 'tilt test' polegający na pomiarach ciśnienia i pulsu najpierw na leżąco a potem 3,6 i 10 min po pionizacji. Jeśli puls wzrośnie o 25-30 w stosunku do pulsu na leżąco to tzn dysautonomia lub POTS.