Bardzo wysoka amplituda rytmu alfa

Mam 22 lata. Leczę się na zaburzenia lękowe. Od dwóch lat biorę cital egzyste spamilan i afobam. Miałam EEG ale przed nim wzięłam 1 mg afobamu jakoś 2h przed. Próbowałam nie brać ale atak paniki zrobił swoje. Wynik EEG: rytm alfa wrzecionowaty, symetryczny bardzo obfity o częstotliwości 9-11 Hz dominuje w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych o amplitudzie do 115 uV. Rytm beta bardzo obfity i dominuje w odprowadzeniach czołowych. Rz- dobrze zaznaczona. Hv-nie zmienia zapisu.Fs-prowokuje wodzenie rytmów. Wniosek - zapis EEG w granicach normy. Zwraca uwagę bardzo wysoka amplituda rytmu alfa. Co to wszystko znaczy?

Witam! Zapis EEG jest w granicach normy. Woltaż rytmu alfa jest podwyższony , ale może być. Dla własnego uspokojenia proponuję kilka razy powtórzyć badanie co dwa miesiące. Widzenie rytmu alfa w trakcie fotostymulacji nie jest patologią. Natomiast jeśli idzie o przewlekłe przyjmowanie benzodiazepin (Afobam), to stanowi zagrożenie uzależnieniem - należy tego unikać! Powodzenia W. Łuczkowski.