Bezdechy i ból klatki piersiowej przy zasypianiu

Witam. Mam problem przy zasypianiu. Otóż gdy się położę, to ciężko mi na klatce piersiowej i czasami muszę brać głęboki wdech, bo zapominam o oddychaniu. Odrobinę lepiej jest, gdy oddycham przez nos, ale mam katar. Możliwe, że mogę mieć wydzielinę z kataru na oskrzelach-płucach. Może to też kwestia powietrza w otoczeniu i trzeba przewietrzyć sypialnię? Na co dzień nie stresuję się.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy takie mogą być spowodowane spływaniem wydzieliny z jamy nosowej do dróg oddechowych. Przed snem należy wywietrzyć sypialnię, gdyż obecnie w momencie rozkręconych kaloryferów w mieszkaniu powietrze jest suche i ciepłe również powodując utrudnienie oddychania.
Pozdrawiam