Problemy z oddychaniem i uczucie ucisku w klatce piersiowej

Witam, Od kilku dni mam problem z oddychaniem tzn. nie mogę wziąć głębszych wdechów i wydechów. Czuję jakby coś mi uciskało prawą stronę klatki piersiowej. Dodam, że 2 lata temu robiłam tomografie i wyszło, że mam krzywy odcinek piersiowy i mostek. Czy to może mieć coś wspólnego z trudnościami w oddychaniu? W nocy, gdy się położę brakuje mi powietrza. Dodam, że mam często jakby zatrzymywanie się i kołatanie serca, ale ucisk jest po prawej stronie wiec nie wiem czy ma to coś wspólnego.

Piotr Pilarski

Na podstawie opisu nie można rozstrzygnąć przyczyny Pani dolegliwości. Sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Może to wynikać ze wspomnianych wad postawy, jednak nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Niestety bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie i sugeruję kontakt z lekarzem.