Co powoduje ból i ucisk w klatce piersiowej?

Witam, Od jakichś dwóch i pół tygodnia czuję lekki nacisk w klatce piersiowej umiejscowiony lekko po lewej stronie mostka, czasami zaboli mocniej (zakłuje), ale zdecydowanie częściej ma charakter uwierania/nacisku. Nie mają na niego wpływu praktycznie żadne bodźce, ani wysiłek ani kaszel ani uciskanie klatki piersiowej, przy głębokim wdechu ani przy maksymalnym wydechu też nie boli bardziej, jedynie prawdopodobnie stres ma tutaj wpływ. Strasznie się martwię, że to rak płuc.

Dzień dobry. Zachęcam Panią do skonsultowania tych objawów z lekarzem internistą. Jeżeli po ewentualnych zleconych badaniach okaże się, ze wszystko jest w porządku od strony medycznej, kolejnym krokiem będzie diagnostyka psychologiczna. Podobne objawy mogą bowiem mieć swoje źródło w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/