Bezdechy nocne a opis RTG u 3-latki

Witam.RTG opis Pogrubienie tkanek miękkich stropu gardła.Co oznacza? Od ponad roku dziecko3l leczone laryngologicznie z marnym skutkiem.Migdała nie widać chwilę a później olbrzymy widzialne gołym okiem.Córka jest alergiczką co ma też duzy wpływ. oddycha buzią sapiąc przy tym i tak jakby chrapiąc w dzień nie we Snie.Noce są niespokojne bardzo czesto się budzi,Badanie zlecone z powodu bezdechów nocnych w ostatnim czasie było kilka pod rzad.Co robic?' Czy sam wynik świadczy o wycieciu migdała?

Aleksander Ropielewski

Pogrubienie tkanek miękkich stropu gardła jest jednym z ważnych czynników sprzyjającym bezdechom sennym. Należy rozważyć możliwość leczenia chirurgicznego, ponieważ zbyt duża ilość tkanki stropu gardła jest za dużym obciążeniem dla mięśni i podczas snu zapadają się one uniemożliwiając oddychanie. Bardzo możliwe, że wraz ze wzrostem dziecka te dolegliwości ustąpią lub zmniejsza nasilenie, dlatego ważna jest ocena specjalisty laryngologa.