Bezowulacyjne cykle miesiączkowe i niedowaga

Witam ! Mam problem z bezowulacyjnymi cyklami. Staramy się o dziecko od 4 miesięcy. Wpływ na to może mieć moja niedowaga. Obecnie 49 kg/168cm. Jeszcze 4 miesiące temu ważyłam 46kg. Nie ukrywam że od kilku lat zmagam się z zaburzeniami odżywiania. Bulimia i anoreksja to moja codzienność.... Ogólnie spożywam ok. 1000- max.1500kcal dziennie. Dodam że miesiączki występują , choć dość nieregularnie. Od 3 miesięcy biorę luteine na wyregulowanie miesiączki. Co jeszcze mogę zrobić :( Mam 21 lat

Dzień dobry. Myślę, że oprócz trudności fizjologicznych ważne jak nie ważniejsze w zaburzeniach odżywiania są czynniki emocjonalne. Zachęcam gorąco do podjęcia psychoterapii ponieważ często bywa, że kobiety z zaburzeniami odżywiania odzyskują prawidłową masę ciała ale lęk, który kryje się pod zaburzeniami odżywiania znacznie utrudnia zajście w ciążę. Życzę wszystkiego dobrego i powodzenia w osiągnięciu celu.