Zanik miesiączki a niedowaga

Witam, mam 18 lat i ostatnio przechodziłam zaburzenia odżywiania, sporo schudłam i w tym czasie mam niedowagę ale zaczęłam jeść normalnie, przede wszystkim zdrowo i większe porcje po to, aby przybrać na masie. Martwi mnie to że niestety przez to nie miesiączkuje i nie wiem czy powinnam się zgłosić do lekarza ginekologa czy miesiączka sama powróci

Witaj,
Bardzo mało informacji podajesz ile schudłaś, w jakim czasie i ile teraz ważysz. Faktycznie niedowaga przyczynia się do zaniku miesiączki, podobnie wpływa niedobór tłuszczu w diecie. Przez kilka dni (3-4) spożywaj w ciągu dnia około 1 łyżkę oliwy z oliwek, odżywiaj się prawidłowo. Ponadto w celu wyeliminowania schorzeń dróg rodnych powinnaś zgłosić się do ginekologa, być może przepisze jakieś leki na wywołanie miesiączki (jeśli przez długi czas nie wstępowała u Ciebie). Pozdrawiam, Aneta Kościołek