Bezsenność i częste oddawanie moczu nocą u 80-latki

Moja babcia ma 80 lat. W nocy wstaje ok 8 razy, budzi się, chyba przeważnie aby iśc do toalety. Ogólnie bezsenność. Co babcia może wziąć? Czy leki na nietrzymanie moczu i np. jakieś leki na noc z melatoniną? Bierze jakieś ziołowe ale nie działają, szukamy pomocy. Dziękuję

Proszę zgłosić się z babcią do lekarza poz. Trzeba to zdiagnozować. Możliwa jest infekcja dróg moczowych, a nie można wykluczyć początków choroby Alzheimera. W zależności od diagnozy stosuje się różne leki. Należy też rozważyć stosowanie specjalnych podpasek lub pieluchomajtek, które w takich sytuacjach są refundowane przez NFZ.