Co może powodować bezsenność?

Jakie hormony (lub ich niedobór) poza tarczycą mogą wpływać/powodować bezsenność? Stosowałam ziołowe leki, na receptę też(Nasen krótkotrwale ale źle w dzień po nim funkcjonowałam), a ostatnio melatoninę 2,5mg ale wciąż nie mogę zapaść w głęboki sen na dłużej. Mam uczucie jakby mnie coś cały czas wybudzało z tych prób wejścia w sen głębszy. Nie raz co godzinę, czy dwie. Zapaść w sen również nie potrafię jak kiedyś; jak czuję zmęczenie i kładę się do łóżka to potrafię tak zmęczona czekać aż mnie zmorzy nieprzytomnie. I tak niemal mam wrażenie że nic nie spałam, albo drzemałam. Wcale nie mam jakiegoś stresu, czy nerwów. Spokojny tryb życia. Leczyłam zakażenie układu moczowego pałeczką ropy błękitnej jakiś miesiąc temu. Może mam jakieś pasożyty, albo bakterie? Jakie badania mogę zrobić by znaleźć przyczynę? Czego może być to przyczyna? Czy może w mózgu być coś nie tak?

Witam Panią,
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Zapewne wie Pani o tym, że żadne leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są
powyżej 4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie
i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność
przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem,
psychoterapeutą i do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Pani uporać się z bezsennością ,
jej przyczynami i konsekwencjami a także ewentualnymi
problemami natury psychologicznej.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Jaki nastrój, problemy, stresy; Jaki stan ogólny?? Wyniki badań morfol, żelazo, tarczyca / TSH/, wydolność nerek, wątroby; Jak serce Ważne tez inne leki...
Ewentualnie do konsultacji neurologicznej ; pełny wywiad i badanie; inne obciązenia chorobowe, ?
Jakie dolegliwości, jakie niepokojące objawy, inne schorzenia ???
Pozdrawiam i zapraszam