Biała wysypka na policzkach y 21-miesięcznego dziecka

Witam chodzi mi o mojego synka ma 21 miesiecy i okolo dwoch miesiecy na policzkach dostal taka biala kasze. Najgorzej wyglada wtedy jak sie zgrzej i jak wyjdzie na dwor. Ale nie swedzi go no zauwazylam ze na lydkach tez to dostaje .od pol roku pije mleko krowie zjadal duzo jogurtów i nabial typu ser żółty grani idt. Uwielbia tez miod kakako cytryny ktore musze chowac. Chcialam iść do lekarza ale jest taki nawal chorych ze pielehniarka kazala mi malego obserwowac i odrzucic wszysyko co uczula

Aleksander Ropielewski

Objawy sugerują reakcję alergiczną, jednak bez ustalenia produktu wyzwalającego reakcję alergiczną nie można rozpocząć leczenia przyczynowego. Po ustąpieniu objawów należy stopniowo i pojedynczo wprowadzać do diety syna podejrzane produkty i obserwować reakcje. Ostatecznie i tak konieczny jest kontakt z lekarzem, który wyjaśni szczegóły i poda doraźnie działające leki.