Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białaczka - rozpoznanie

Witam!! Mam straszny problem. Tata robił badania okresowe w pracy i niestety podejrzewają u niego białaczkę. Lekarz kazał powtórzyć badania za 2 tygodnie. Przedwczoraj je zrobił, ale na wyniki ma czekać do piątku. Proszę mi powiedzieć czy jest możliwość, że na tych badaniach kontrolnych postawili złą diagnozą?? Czy jeżeli podejrzenia są co do białaczki tzn. że będzie chory? Czekam na odpowiedź. Będę wdzięczna za prawdę, bo ja przecież nie wytrzymam do piątku.

ponad rok temu

Leczenie raka pęcherza moczowego

Witam serdecznie,

Niestety trudno mi się wypowiedzieć nie znając zupełnie pacjenta ani wyników badań. Morfologia jest badaniem, na którego podstawie można wysunąć podejrzenie białaczki, wszakże jest to choroba krwi. Wyniki jednak interpretuje się w stosunku do pacjenta i jego stanu zdrowia. Niektóre stany chorobowe jak np. infekcje mogą wpływać na zmiany w morfologii krwi, więc w razie wątpliwości badania trzeba powtarzać.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy