Czy to może być niestwierdzona białaczka?

Witam! Chciałabym dowiedzieć się czy objawy, które ma mój mąż to objawy białaczki. Mój mąż ma 22 lata, od jakiegoś miesiąca ciągle boli go brzuch, od czasu do czasu głowa, traci masę ciała. Ma on 170 cm a waży 57 kg i ciągle chudnie. Jest coraz bledszy, ma pokrażone oczy i jest bardzo senny. Kilka razy zrobiło mu się słabo. Od dwóch tygodni ma nieustającą gorączkę z niewiadomych przyczyn. Oraz często miewa kłucia w okolicach serca. OB - jest nieprawidłowe. Wyniki ogólnie złe. Byliśmy u lekarza, lekarz wysłał do szpitala. W szpitalu zrobili podstawowe badanie krwi - wyniki były złe. Potem USG, na którym nic nie wyszło. Lekarz stwerdził, że to stan zapalny gardła. Mąż brał antybiotyki, gorączka nie ustaje i ciągle ma te same objawy. Nie wiem jak mu pomóc, ponieważ nikt nic nie może wykryć. Co mam zrobić? Proszę o pomoc. M.K.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Objawy takie jak chudnięcie, podwyższone OB oraz stany podgorączkowe mogą towarzyszyć wielu chorobom, nie tylko białaczce - takim jak choroby infekcyjne lub autoimmunologiczne (np. toczeń rumieniowaty). Podejrzenie białaczki zazwyczaj wysuwa się na podstawie nieprawidłowych wyników morfologii krwi. Niestety trudno mi cokolwiek Państwu pomóc nie znając dokładnych wyników oraz nie mając możliwości badania pacjenta, a także nie mając możliwości weryfikacji diagnostyki szpitalnej. Jeżeli objawy nadal państwa niepokoją proszę porozmawiać o nich ze swoim lekarzem rodzinnym, który powinien skierować męża do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie