Czy mogę być chora na białaczkę? Wydaje mi się, że moje objawy na to wskazują

Witam, około dwóch miesięcy temu znalazłam się na pogotowiu, gdyż poczułam ból w klatce piersiowej. Od tego czasu cierpię na kołatania i bóle serca, wręcz nienaturalne osłabienie, czuję się ciągle bardzo zmęczona, krwawią mi dziąsła podczas mycia zębów (ale nie wiem, czy nie jest to spowodowane zbyt twardą szczoteczką), mam bóle i zawroty głowy, ciągle czuję senność, mogłabym spać cały dzień, mam też bóle mięśni i pleców, temperaturę na ogół mam w normie lub za niską (36,3). Wykonano mi wszystkie podstawowe badania - EKG, Echo serca, tarczycę, przeswietlenie klatki piersiowej i byłąm u gastrologa, wyniki są dobre. Jedynie anemia, bardzo duży ubytek żelaza, niska hemoglobina. Ostatni raz krew badałam miesiąc temu, czy od tego czasu mogło się coś zmienić? Czy białaczkę rozpoznaje sie głównie na podstawie ilości leukocytów? No i przede wszystkim, czy to może być białaczka? Czytalam bardzo dużo na ten temat i wydaje się, że są to objawy białaczki. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,

opisywane przez Panią objawy są najprawdopodobniej wynikiem anemii, którą należy leczyć.

Białaczka jest chorobą krwi i jej podejrzenie wysuwa się na podstawie badania morfologii krwi, która wykazuje nieprawdłowości nie tylko w zakresie leukocytów, ale także innych skladników krwi.

Jeżeli w badaniach laboratoryjnych i fizykalnym nie stwierdzono u Pani nieprawidłowości poza anemią, myślę, że prawdopodobieństwo tej choroby u Pani jest znikome.

Pozdrawiam serdecznie