Objawy białaczki u dorosłych

Witam. Czy mam się czego obawiać? Od ponad miesiąca jestem na L4. Zaczęło się na początku grudnia. Robiłam badania okresowe. Na rtg klatki piersiowej miałam jakieś zacienienie,w morfologii: leukocyty-10,8(3,8-10,0),RDW-CV-14,9(11,6-14,8), neutrofile-8,2(2,5-7,00)+76,2%(40,00-70,00%),eozynofile0,07(0,10-0,50), limfocyty 17,00(20,0-45,0),OB-20(12). Dostałam antybiotyk Amoksiklav. Katar i gorączka minęły, zacienienie zniknęło, ale dostałam bólów kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz bólów i zawrotów głowy. Do tego doszły skurcze palców rąk i bóle nóg. Neurolog zalecił naproksen, Sirdalud i wit.B comlex. Na rtg-wyprostowana lordoza. Skurcze rąk minęły. Niestety czułam się coraz gorzej: osłabienie(ciężko mi chodzić,czasem nie mam siły mówić, jakbym spała na stojąco, dostaję zadyszki), bóle i zawroty głowy, ucisk na karku, czasem jakby mi ktoś szpilki wbijał, bóle ścięgien (bądź węzłów chłonnych?). Kolejne badania krwi: WBC:12,3 (norma 4,0-10,0), NEU:8,6(1,8-7,7), MON:0,97(0,2-0,8), LYM:20,5(25,0-48,0), CRPLX 10,4(0-5). Od kilku dni coś mi się w ustach robi (biały język z czerwonymi plamkami i ciągłe uczucie słodkości). Wczoraj nagle zaczęło mnie boleć oko, dziś do bólu dołączyło pieczenie. Często oddaję mocz, ale wyniki są o.k. i dziś dostałam wysypki na dekolcie. Trochę zaczynam się obawiać, bo jestem w grupie ryzyka. Na koniec chcę dodać, że choruję też na endometriozę. Od dziś zaczynam brać Dalacin C.

KOBIETA ponad rok temu

Czętość występowania raka pęcherza moczowego

Rak pęcherza to jedna z najniebezpieczniejszych chorób układu moczowego. Czy wiesz, jak często występuje wśród społeczeństwa? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Witam serdecznie,

Wyniki badań raczej nie wskazują na białaczkę, lecz stan zapalny toczący się w Pani organizmie (podwyższona liczba leuocytów, podwyższone CRP). Ostre białaczki przebiegają ze zmianami we krwi - podwyższoną liczba leukocytów, ale jednocześnie zaburzeniami dotyczącymi pozostałych parametrów krwi - liczby czerwonych krwinek i płytek krwi. Przewlekłe białaczki z kolei prawie zawsze wiążą się z wysoką liczbą leukocytów, z których większość to komórki blastyczne czyli nowotworowe.

U Pani w wynikach badań zwraca uwagę nieco przekroczony poziom leukocytów oraz zwiększenie liczby granulocytów, co z kolei wskazywałoby na infekcję bakteryjną. Najczęstszą przyczyną takich wyników są zakażenia dróg oddechowych lub dróg moczowych. Czasami także jest to kwestia np. nieleczonego stanu zapalnego zębów. Złotym standardem w rozpoznawaniu powinno być badanie lekarskie - ocena narządów dostępnych badaniu - czyli gardła, jamy ustnej, węzłow chlonnych, wątroby, śledziony. następnym krokiem są badania krwi - morfologia - najlepiej z ręcznym rozmazem, badanie moczu - ale także pod kątem posiewu, poziom glukozy we krwi, CRP. W razie potrzeby USG jamy brzusznej, konsultacja laryngologiczna, stomatologiczna oraz ginekologiczna.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty