Białe niteczki na penisie - co to takiego?

Partner twierdzi, że go zaraziłam kiłą, bo zobaczył na penisie białe jakieś niteczki. Czym to leczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Kiła jest chorobą przenoszoną drogą płciową, która nieleczona daje wiele objawów, zależnych od czasu ryzykownego zbliżenia. Pierwszym objawem jest zwykle niebolesna grudka na prąciu. W kolejnych etapach dochodzi do jej konwersji w inne postaci choroby.
Nigdy nie spotkałam się jednak z występowaniem białych niteczek na prąciu w przypadku rozpoznanej kiły.

Jeżeli partner ma objawy towarzyszące w postaci pieczenia, świądu zarówno podczas oddawania moczu jak i  na co dzień, istnieje duże prawdopodobieństwo infekcji grzybiczej. Warto także dokładnie przyjrzeć się prąciu i upewnić, czy te niteczki nie są przypadkiem złuszczonym naskórkiem.

Niezależnie od przyczyny konieczna jest wizyta u lekarz rodzinnego, dermatologa lub urologa, który będzie miał możliwość obejrzenia zmiany i postawienia ostatecznej diagnozy. Na tej podstawie będzie można zlecić odpowiednie leczenie. Do czasu wizyty u specjalisty odradzam stosowanie jakichkolwiek preparatów, które mogą zafałszować obraz zmian.

Pozdrawiam