Bieganie po usunięciu niewielkiej przepukliny pachwinowej

Witam serdecznie, 27 października miałem wykonany zabieg usunięcia (niewielkiej) przepukliny pachwinowej lewostronnej metodą Lichtensteina. Czuję się bardzo dobrze, nie mam żadnych powikłań, dolegliwości bólowych itd. Moje pytanie brzmi: kiedy mogę zacząć uprawiać lekkie biegi powiedzmy 2-3 razy w tygodniu po 20-40 minut w umiarkowanym tempie (10-12 km/h)?

Witam,
jeżeli lekarz nie widzi p/wskazań, prosze zacząć od lekkich treningów - najpierw polecam spacer w tempie 10-15 min przez tydzień, potem marszobieg, w kolejnym tyg spokojne biegi. Jeżeli poczuje Pan niepokojące objawy, dyskomfort to prosze top złosić lekarzowi.
Pozdrawiam

Decyzja o tym kiedy można rozpocząć aktywność fizyczną należy do lekarza, który przeprowadzał zabieg. Natomiast na początek proponowałabym coś lżejszego - marsze, marszobiegi a dopiero potem biegi.