Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spalanie kalorii podczas biegania w miejscu

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, ile mniej więcej kcal mogę spalić biegnąc w miejscu ok. 60 min. umiarkowanym tempem. Mam 158 cm wzrostu, 21 lat i ok. 44 kg wagi. Chciałabym też uzyskać informację odnośnie spalonych kcal podczas normalnego biegu, w ciągu 45 min. również umiarkowanym tempem.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Nie do końca rozumiem, co Pani ma na myśli pod pojęciem biegu w miejscu? Czy mówimy tu o bieganiu na bieżni czy o podskokach w miejscu mających na celu imitowanie biegu? Jeżeli chodzi o bieg w terenie lub na bieżni to tutaj oprócz masy ciała głównym czynnikiem wpływającym na ilość spalanych kalorii będzie intensywność biegu, co można uprośić do pojęcia szybkości biegu. I tak przy biegu w tempie 8 km/h spalamy około 570 kcal w ciągu godziny, a już przy 10 km/h - 770 kcal, a przy 16 km/h aż 1200 kcal (choć takie tempo ciężko przez godzinę utrzymać :). Nie spotkałam się z wyznaczoną wartością wysiłku polegającą na biegu w miejscu, ale z całą pewnością nie da się w ten sposób imitować rzeczywistego ruchu wykonywanego podczas biegu i doprowadzić do wystarczającego wzrostu tętna, aby spalanie przekroczyło znacząco wartość dla marszu. Jeżeli chodzi o porównanie biegania na bieżni i w terenie to ten drugi rodzaj powoduje przeważnie większe spalanie kalorii, co związane jest z naturalnym ukształtowaniem terenu i koniecznością korygowania ruchów w sposób dostosowujący je do terenu. Jeżeli chciałaby się Pani dowiedzieć więcej na temat związku pomiędzy aktywnością fizyczną a wydatkiem energetycznym zapraszam do lektury na moim blogu: http://www.dietific.pl/aktywnosc-fizyczna/aktywnosc-fizyczna-dieta/

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

witam zamiast biegać w miejscu proponowałabym skakankę,
jeżeli chodzi o porównanie ilości spalonych kalorii zależy to od różnych czynników
ale zdecydowanie na korzyść biegania w terenie
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy