Biegi na bieżni: ile można schudnąć przez miesiąc?

Mam 22 lata. Ważę 47,5 kg przy wzroście 160 cm. Co drugi dzień chodzę na siłownię. Biegam na bieżni przez 60 minut, co daje około 9 km przebiegniętej trasy. Nie jestem otyła, ale chciałabym poprawić swoją sylwetkę przede wszystkim w okolicy talii i bioder, a także pozbyć się dręczącego mnie celulitu. Ostatni posiłek zwykle jem do 19 godziny.  Poza tym chciałabym wiedzieć, co da mi bieganie przez 60 min (9 km) co drugi dzień przez miesiąc. Dotąd odbyłam 5 tego typu treningów.
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMi wskazuje na to, iż jesteś szczupłą osobą. Jeśli chcesz wyszczuplić dolne partie ciała, to dobre będą ćwiczenia aerobowe i gimnastyka ukierunkowana na biodra, uda i pośladki. Ćwiczenia na bieżni są dobre, jednak musisz pamiętać o tym, że aby spalać tkankę tłszczową, powinien to być raczej intensywny marsz niż intensywny bieg (czyli około 7km/h).

To, czy schudniesz i ile, zależy od Twojego bilansu energetycznego. Dlatego nie można stwierdzić dokładnie, ile schudniesz. W ciągu godziny na bieżni możesz spalić około 400 kcal, ale jeśli ilość kalorii jaką spożywasz będzie większa od tej, jaką zużywasz w ciągu dnia, to może się okazać, że waga się nie zmieni. Zawsze jednak osiągniesz korzyść zdrowotną i zgrabniejszą sylwetkę.

Pozdrawiam